TT Electronics 36FR50KLF
Trimmer, Cermet, 0.3W, 50000ohm, 100V, 20% +/-Tol, 250ppm/Cel, 1 Turn(s)
Production
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
DistributorSKUMinPkg
Onlinecomponents.com36FR50KLF04KBulk
Master Electronics36FR50KLF04K
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour TT Electronics 36FR50KLF.
IHS
Datasheet3 pagesIl y a 7 ans
Newark
Farnell
Future Electronics
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
PanasonicEVMAASA00B54
Res Cermet Trimmer 50K Ohm 25% 3/10W 1Turn 3.6mm (7.8 X 6.9 X 7.6mm) Pin Thru-Hole Ammo Pack
Bourns 3306P-1-503 50K ±25% 6 mm Horizontal Cermet Trimmer Potentiometer
Res Cermet Trimmer 50K Ohm 25% 1/5W 1(Elec)/1(Mech)Turn (6.81 X 8.1 X 7.62mm) Pin Thru-Hole Bag
Res Cermet Trimmer 50K Ohm 25% 1/5W 1(Elec)/1(Mech)Turn (6.81 X 8.4mm) Pin Thru-Hole Bag
Trimmer Potentiometers 50Kohms 10mm Rnd Side adj
PanasonicEVU-F3AF30D54
POT 50K OHM 1/20W LOGARITHMIC
Descriptions
Descriptions de TT Electronics 36FR50KLF fournies par ses distributeurs.
Res Cermet Trimmer 50K Ohm 20% 0.33W(1/3W) 1(Elec)/1(Mech)Turn 3.4mm (8.2 X 6.8 X 8mm) Pin Thru-Hole Bag
36F Series 6 mm Open Frame 50 kOhm ±20 % Single-Turn Trimming Potentiometer
TRIMMER, POTENTIOMETER 50KOHM 1TURN PCB
Open Type Trimmer, 36F-3, RoHS
TT Electronics SCT
Single Turn Thru Hole Trimmers 50K 6MM ST TOP ADJ
TRIMMER, POTENTIOMETER 50KOHM 1TURN PCB;; TRIMMER, POTENTIOMETER 50KOHM 1TURN PCB; Track Resistance:50kohm; No. of Turns:1; Resistance Tolerance:± 20%; Temperature Coefficient:± 250ppm/°C; Power Rating:300mW; Potentiometer Mounting:PCB; Adjustment Type:Top