Intel / Altera 5M40ZE64C5N
CPLD MAX® V Family 32 MacroCells 118.3MHz 1.8V 64-Pin EQFP EP Tray
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Intel / Altera 5M40ZE64C5N.
IHS
Datasheet166 pagesIl y a 15 ans
Augswan
element14 APAC
Arrow Electronics
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China, Malaysia, Taiwan, USA, Vietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.31.00.55
Introduction Date2011-05-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Pièces détachées
Intel / Altera5M80ZE64C5N
CPLD MAX® VFamily 64Macro Cells 118.3MHz 1.8V 64-Pin EQFP EP Tray
Descriptions
Descriptions de Intel / Altera 5M40ZE64C5N fournies par ses distributeurs.
MACROCELL Active Surface Mount OTHER CPLD 85C 1kB 1.89V 7.5ns
IC REG BUCK ADJUSTABLE 2A 8SOIC
Cpld, Max V, 40 Le, 64Eqfp; Cpld Type:Flash; No. Of Macrocells:32; No. Of I/O's:54I/O's; Logic Case Style:Qfp; No. Of Pins:64Pins; Frequency:118.3Mhz; Supply Voltage Min:1.71V; Supply Voltage Max:1.89V; Propagation Delay:7.5Ns; Rohs Compliant: Yes |Altera 5M40ZE64C5N