Zilog Z8F3222AR020SG
Microcontroller, 8-Bit, FLASH, Z8 CPU, 20MHz, CMOS, PQFP64
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Zilog Z8F3222AR020SG.
IHS
Datasheet323 páginasHace 13 años
DigiKey
Future Electronics
_legacy Avnet
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
-0.20%
Cadena de suministros
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.31.00.15
Introduction Date2003-10-01
Componentes relacionados
NXP SemiconductorsMC9S08GW32CLH
S08 S08 Microcontroller IC 8-Bit 20MHz 32KB (32K x 8) FLASH 64-LQFP (10x10)
MCU 8-bit AT89 80C51 CISC 32KB Flash 3.3V 64-Pin VQFP Tray
STMicroelectronicsSTM8L152R6T6
Ultra-low-power 8-bit MCU with 32 Kbytes Flash, 16 MHz CPU, integrated EEPROM
NXP SemiconductorsMC9S08PA32VLH
8 Bit MCU, S08 Family S08PA Series Microcontrollers, HCS08, 20 MHz, 32 KB, 64 Pins, LQFP
NXP SemiconductorsMC9S08LL36CLH
8 Bit MCU, S08 Family S08LL Series Microcontrollers, HCS08, 40 MHz, 36 KB, 64 Pins, QFP
STMicroelectronicsSTM8L151R6T6
32KB 1.8V~3.6V STM8 16MHz 54 LQFP-64(10x10) Microcontroller Units (MCUs/MPUs/SOCs) ROHS
Descripciones
Descripciones de Zilog Z8F3222AR020SG suministradas por sus distribuidores.
Z8 Encore! XP® F64XX Series 2 kB RAM 32 kB Flash Microcontroller - LQFP-64
3V~3.6V 20MHz 2KB FLASH 32KB Brown-out Detect/Reset,DMA,POR,PWM,WDT 46 3V 3.6V 20MHz I2C,IrDA,SPI,UART,USART A/D 12x10b 8bit eZ8 QFP 10.1mm*10.1mm*1.45mm
8BIT FLASH Z8 MCU, 8F3222, LQFP64; Product Range: Z8 Microcontrollers; RAM Memory Size: 2KB; No. of Pins: 64Pins; MCU Case Style: LQFP; No. of I/O's: 46I/O's; MSL: -; SVHC: No SVHC (15-Jan-2018); Clock Frequency: 20MHz; IC Generic Number: 8F3222; IC Temperature Range: Commercial; Logic Function Number: Z8F3222; Memory Type: Flash; Microprocessor/Controller Features: Flash, w/PWM, SPI, UARTs with IrDA; No. of ADC Inputs: 12; No. of Bits: 8bit; No. of Timers: 4; Number of bits In Timer: 16; Number of bits in ADC: 10; Operating Temperature Max: 70°C; Operating Temperature Min: 0°C; Operating Temperature Range: 0°C to +70°C; Termination Type: Surface Mount Device