Yageo Group RC2010JK-0782KL
750mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 82kΩ 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Yageo Group RC2010JK-0782KL.
Newark
Datasheet11 páginasHace 2 años
Future Electronics
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
-30.99%
Cadena de suministros
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2004-10-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Componentes relacionados
PanasonicERJ-12ZYJ823U
Res Thick Film 2010 82K Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC2010FK-0782KL
750mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 82kΩ 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ-12ZYJ753U
Res Thick Film 2010 75K Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC2010FK-0775KL
Res Thick Film 2010 75K Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Molded SMD Embossed T/R
Descripciones
Descripciones de Yageo Group RC2010JK-0782KL suministradas por sus distribuidores.
Thick Film Res 2010 82K Ohm 5% 0.75W(3/4W) 100ppm/C Epoxy Pad SMD T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 82000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2010
2010 (5025Metric) FIXED RESISTOR RC 0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm 0.75W 3/4W 82kOhm ±100ppm/C
Res, 82K, 5%, 0.75W, Thick Film, 2010; Resistance:82Kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:750Mw; Resistor Case/Package:2010 [5025 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:200V Rohs Compliant: Yes |Yageo RC2010JK-0782KL