Yageo Group RC0805JR-0791ML
125mW Thick Film Resistors 150V ±300ppm/℃ ±5% 91MΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Yageo Group RC0805JR-0791ML.
IHS
Datasheet11 páginasHace 2 años
HQonline
Cadena de suministros
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2009-01-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Descripciones
Descripciones de Yageo Group RC0805JR-0791ML suministradas por sus distribuidores.
General Purpose Chip Resistor Thick Film 0805 91MOhm 5% Paper T/R
0805 (2012Metric) FIXED RESISTOR RC 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 0.125W 1/8W 91MOhm ±300ppm/C
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 91000000ohm, 150V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Thick Film Resistors - SMD 91mOhms 1/8W 0805 5%