Yageo Group FMP100JR-52-5R6
FMP FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% 5.6Ohm 0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Yageo Group FMP100JR-52-5R6.
Newark
Tendencia de 3 meses:
-14.54%
Introduction Date2023-09-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Componentes relacionados
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 5.6ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 5.6ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP3-1879350-5
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 5.6ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP3-1879354-1
Fixed Resistor, Metal Film, 3W, 5.6ohm, 750V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityCFR50J5R6
Through Hole Carbon Film Resistor, CFR Series, 5.6 ohm, 500 mW, - 5%, 350 V, Axial Leaded
Yageo GroupRSF100JB-73-5R6
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 5.6ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Descripciones
Descripciones de Yageo Group FMP100JR-52-5R6 suministradas por sus distribuidores.
Ultra Miniature Style Metal Film Resistor 5.6Ohm 1W 5% Axial T/R
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 5.6ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Res Metal Film 5.6 Ohm 5% 1W ±100ppm/C Conformal Coated AXL T/R
Res, 5R6, 1W, Axial, Metal Film; Resistance:5.6Ohm; Product Range:Fmp Series; Power Rating:1W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case/Package:Axial Leaded; Voltage Rating:350V; Resistor Technology:Metal Film; Product Length:6.3Mmrohs Compliant: Yes |Yageo FMP100JR-52-5R6