Yageo Group FMP100JR-52-33R
FMP FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% 33Ohm 0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Yageo Group FMP100JR-52-33R.
Newark
Tendencia de 3 meses:
-17.87%
Introduction Date2023-09-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
Componentes relacionados
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 33ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Axial FIXED RESISTOR - FUSIBLE NFR25 0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm 0.333W 1/3W 33Ohm ±100ppm/C
NFR25H FIXED RESISTOR - FUSIBLE Axial Through Hole Resistor ±5% ±100ppm/C 33Ohm 0.5W 1/2W
Yageo GroupFMP200JR-52-33R
Ultra Miniature Style Metal Film Resistor 33Ohm 2W 5% Axial T/R
TE Connectivity / AMP4-1879352-9
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 33ohm, 500V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP5-1879350-3
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 33ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Descripciones
Descripciones de Yageo Group FMP100JR-52-33R suministradas por sus distribuidores.
Ultra Miniature Style Metal Film Resistor 33Ohm 1W 5% Axial T/R
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 33ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Res Metal Film 33 Ohm 5% 1W ±50ppm/C Conformal Coated AXL
Res, 33R, 1W, Axial, Metal Film; Resistance:33Ohm; Product Range:Fmp Series; Power Rating:1W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case/Package:Axial Leaded; Voltage Rating:350V; Resistor Technology:Metal Film; Product Length:6.3Mm Rohs Compliant: Yes |Yageo FMP100JR-52-33R