Welwyn WP4S-6R8JA2
Through Hole Wirewound Resistor, Wp-S Series, 6.8 Ohm, 4 W, - 5%, 100 V, Axial Leaded Rohs Compliant: Yes
Ficha técnica
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Welwyn WP4S-6R8JA2.
Newark
Datasheet4 páginasHace 9 años
Componentes relacionados
Axial FIXED RESISTOR - FUSIBLE FWxxA 0.295Diax0.709L 7.50mmx18.00mm 5W 6.8Ohm ±200ppm/C
VISHAY AC05000006808JAC00 Through Hole Resistor, 6.8 ohm, Axial Leaded, 5 W,5%, AC Series
TE Connectivity / AMP3-1623795-9
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 6.8ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 6.8ohm, 5.831V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Res Wirewound 6.8 Ohm 5% 3W -80ppm/C to -10ppm/C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack
Descripciones
Descripciones de Welwyn WP4S-6R8JA2 suministradas por sus distribuidores.
RES, 6R8, 5%, 4W, AXIAL, WIREWOUND; Resistance: 6.8ohm; Product Range: WP-S Series; Power Rating: 4W; Resistance Tolerance: ± 5%; Resistor Case Style: Axial Leaded; Voltage Rating: 100V; Resistor Element Material: Wirewound; Te