Welwyn WP2S-680RJA25
Fixed Resistor, Wire Wound, 2W, 680ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Welwyn WP2S-680RJA25.
Tendencia de 3 meses:
+0.00%
Introduction Date2006-07-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Descripciones
Descripciones de Welwyn WP2S-680RJA25 suministradas por sus distribuidores.
680¦¸ ¡À5% 2W ¡À200ppm/¡æ 9mm
RESISTOR, 680R 2 WATT 5%; Power Rating:2W; Resistance:680ohm; Tolerance, Resistance:± 5%; Series:WP2S; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Resistor Element Type:Wirewound Ceramic; Voltage, Rating:50V; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Case Style:Axial; Body Diameter:3.6mm; Temp, Coeff, +:200ppm/°C; Temp, Coeff, -:200ppm/°C; Tolerance, +:5%; Tolerance, -:5%; Body Length:9mm; Lead Diameter:0.8mm; Lead Length:19.8mm; Temp, Op. Max:155°C; Temp, Op. Min:-55°C; Voltage, Element Limiting:50V