Welwyn WHS5-68RJT075
68 Ohms 5% 5W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Pulse Withstanding
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Welwyn WHS5-68RJT075.
IHS
Datasheet5 páginasHace 5 años
Tendencia de 3 meses:
Restocked
Introduction Date2012-10-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Componentes relacionados
Fixed Resistor, Wire Wound, 6W, 68ohm, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Vishay AC05 Series Axial Fusible Wirewound Resistor 68 5% 5W 200ppm/K
TE ConnectivitySBCH468RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 4W, 68ohm, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivitySBCH468RJ
TE Connectivity / AMP2176045-7
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 68ohm, 500V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCB5JB68R0
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 68ohm, 350V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Descripciones
Descripciones de Welwyn WHS5-68RJT075 suministradas por sus distribuidores.
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 68ohm, 18.4391V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Axial FIXED RESISTOR WHS 0.276Diax0.650L 7.00mmx16.50mm 5W 68Ohm ±200ppm/C
RESISTOR, SURGE, 68R, 5W, 500V, 5% ;ROHS COMPLIANT: YES
RESISTOR, SURGE, 68R, 5W, 500V, 5%; Resistance:68ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:5W; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; Resistor Terminals:Axial Leaded; Resistor Mounting:Through Hole; SVHC:No SVHC (19-Dec-2012)