Welwyn WHS5-10RJT075
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 10ohm, 7.0711V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Welwyn WHS5-10RJT075.
element14 APAC
Future Electronics
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
-8.70%
Componentes relacionados
Fixed Resistor, Wire Wound, 4W, 10ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100,180ppm/Cel, Through Hole Mount
Res Wirewound 10 Ohm 5% 5W ±200ppm/°C Conformal Axial Thru-Hole Box
Stackpole ElectronicsRSMF5JT10R0
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 5W, 10ohm, 1000V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
TE ConnectivityEP5W10RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 10ohm, 500V, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP1630880-1
Fixed Resistor, 5W, 10ohm, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity2176083-1
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 10Ohm, 500V, 5% +/-Tol, -400, 400Ppm/Cel, Through Hole Mount
Descripciones
Descripciones de Welwyn WHS5-10RJT075 suministradas por sus distribuidores.
WHS Series Ø 7 x 16.5 mm 10 Ohm 5 W ±5 % ±200 ppm/°C Wirewound Axial Resistor
Res Wirewound 10 Ohm 5% 5W ±200ppm/°C Silicone AXL T/R
RES, WIREWOUND, 10R, 5%, 5W, AXIAL; Resistance:10ohm; Product Range:WHS Series; Power Rating:5W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case Style:Axial Leaded; Voltage Rating:-; Resistor Element Type:Wirewound RoHS Compliant: Yes
RESISTOR, SURGE, 10R, 5W, 500V, 5%; Resistance:10ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:5W; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; Resistor Terminals:Axial Leaded; Resistor Mounting:Through Hole; SVHC:No SVHC (19-Dec-2012)