Welwyn WHS3-1R5JA1
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 1.5ohm, 2.1213V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Welwyn WHS3-1R5JA1.
IHS
Datasheet5 páginasHace 5 años
Newark
Tendencia de 3 meses:
+43.16%
Modelos CAD
ORIGENeCADmCADARCHIVOS
Ultra Librarian
SímboloFootprint
Descargar
Componentes relacionados
Through Hole Wirewound Resistor, AC Series, 1.5 ohm, 3 W, - 5%, 2 V, Axial Leaded
RESISTOR;METAL FILM;RES 1.5 OHMS;PWR-RTG 0.5 W;TOL 5%;AXIAL;CUT TAPE
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 1.5ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP1-1879354-7
Fixed Resistor, Metal Film, 3W, 1.5ohm, 750V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupKNP100JR-73-1R5
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 1.5ohm, 1.22V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupSQP500JB-1R5
SQP FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% 300ppm/C 1.5Ohm 5W
Descripciones
Descripciones de Welwyn WHS3-1R5JA1 suministradas por sus distribuidores.
Res Wirewound 1.5 Ohm 5% 3W ±200ppm/C Cement AXL Ammo
1.5¦¸ ¡À5% 3W ¡À200ppm/¡æ 14.5mm
WHS3-1R5JA1, WELWYN/TT ELECTRONICS
RES, WIREWOUND, 1R5, 5%, 3W, AXIAL; Resistance:1.5ohm; Product Range:WHS Series; Power Rating:3W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case Style:Axial Leaded; Voltage Rating:-; Resistor Element Type:Wirewound RoHS Compliant: Yes
RESISTOR, SURGE, 1R5, 3W, 350V, 5%; Resistance:1.5ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:3W; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; Resistor Terminals:Axial Leaded; Resistor Mounting:Through Hole; SVHC:No SVHC (19-Dec-2012)