Welwyn WHS2-1R5JA25
Fixed Resistor, Wire Wound, 2W, 1.5ohm, 1.7321V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Welwyn WHS2-1R5JA25.
IHS
Datasheet5 páginasHace 5 años
Newark
element14 APAC
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
-93.91%
Modelos CAD
ORIGENeCADmCADARCHIVOS
Ultra Librarian
SímboloFootprint
Descargar
La página web del socio se abrirá en una nueva pestaña al descargar sus modelos CAD
Cadena de suministros
Country of OriginMainland China, Mexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2012-10-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Componentes relacionados
RESISTOR;METAL FILM;RES 1.5 OHMS;PWR-RTG 0.5 W;TOL 5%;AXIAL;CUT TAPE
Through Hole Wirewound Resistor, AC Series, 1.5 ohm, 3 W, - 5%, 2 V, Axial Leaded
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 1.5ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityRR02J1R5TB
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 1.5ohm, 500V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupKNP100JR-73-1R5
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 1.5ohm, 1.22V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupSQP500JB-1R5
SQP FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% 300ppm/C 1.5Ohm 5W
Descripciones
Descripciones de Welwyn WHS2-1R5JA25 suministradas por sus distribuidores.
Res Wirewound 1.5 Ohm 5% 2W ±200ppm/C Cement AXL Ammo
RES, WIREWOUND, 1R5, 5%, 2W, AXIAL; Resistance:1.5ohm; Product Range:WHS Series; Power Rating:2W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case Style:Axial Leaded; Voltage Rating:-; Resistor Element Type:Wirewound RoHS Compliant: Yes
RESISTOR, SURGE, 1R5, 2W, 250V, 5%; Resistance:1.5ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:2W; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; Resistor Terminals:Axial Leaded; Resistor Mounting:Through Hole; SVHC:No SVHC (19-Dec-2012)