Welwyn WHS2-150RJA25
Fixed Resistor, Wire Wound, 2W, 150ohm, 17.3205V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Welwyn WHS2-150RJA25.
IHS
Datasheet5 páginasHace 5 años
Newark
element14 APAC
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
-93.65%
Modelos CAD
ORIGENeCADmCADARCHIVOS
Ultra Librarian
SímboloFootprint
Descargar
La página web del socio se abrirá en una nueva pestaña al descargar sus modelos CAD
Introduction Date2012-10-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
Componentes relacionados
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 150ohm, 12.2474V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSF2JT150R
RSF FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% ±200ppm/C 150Ohm 2W
Stackpole ElectronicsRSF2JB150R
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 150ohm, 350V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivitySBCHE4150RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 4W, 150ohm, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 2.5W, 150ohm, 19.365V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSMF3JT150R
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 3W, 150ohm, 500V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Descripciones
Descripciones de Welwyn WHS2-150RJA25 suministradas por sus distribuidores.
Res Wirewound 150 Ohm 5% 2W ±200ppm/C Silicone AXL Ammo Pack
RES, WIREWOUND, 150R, 5%, 2W, AXIAL; Resistance:150ohm; Product Range:WHS Series; Power Rating:2W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case Style:Axial Leaded; Voltage Rating:-; Resistor Element Type:Wirewound RoHS Compliant: Yes
RESISTOR, SURGE, 150R, 2W, 250V, 5%; Resistance:150ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:2W; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; Resistor Terminals:Axial Leaded; Resistor Mounting:Through Hole; SVHC:No SVHC (19-Dec-2012)