Welwyn WH50-1KJI
Through Hole Wirewound Resistor, Wh Series, 1 Kohm, 50 W, 5%, 50Ppm/ C Rohs Compliant: Yes
Ficha técnica
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Welwyn WH50-1KJI.
Newark
Datasheet4 páginasHace 7 años
Datasheet4 páginasHace 11 años
Datasheet4 páginasHace 17 años
Datasheet3 páginasHace 20 años
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
Restocked
Descripciones
Descripciones de Welwyn WH50-1KJI suministradas por sus distribuidores.
5% ¡À25ppm/¡æ 1K¦¸ 50W 72.5mm*30mm
RESISTOR, 50W 5% 1K; Resistance:1kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:50W; Voltage Rating:1.25kV; Series:WH50; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); External Depth:17mm; External Length / Height:51mm; External Width:16.1mm; Fixing Centres LxW:21.5x39.7; Full Power Rating Temperature:20°C; Insulation Resistance:10000mohm; Operating Temperature Max:275°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +275°C; Package / Case:Axial; Temperature Coeff. +:50ppm/°C; Temperature Coeff. -:50ppm/°C; Temperature Rise:9.5°C; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating VAC:1250V