Welwyn WH50-10RJI
Res Wirewound 10 Ohm 5% 50W ±50ppm/C Aluminum Housed AXL Flange Mount Bulk
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Welwyn WH50-10RJI.
IHS
Datasheet4 páginasHace 4 años
Farnell
Newark
element14 APAC
element14
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
-8.94%
Cadena de suministros
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.29.00.00
Introduction Date2008-01-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Componentes relacionados
TE ConnectivityTHS5010RJ
Res Wirewound 10 Ohm 5% 50W ±50ppm/°C Aluminum Housed AXL Flange Mount Loose/Tray
TE ConnectivityHSA5010RJ
Through Hole Resistor, HSA50 Series, 10 ohm, 50 W, 5%, 1.25 kV
Res Wirewound 10 Ohm 5% 50W ±50ppm/C Aluminum Housed AXL Flange Mount Bag
TE ConnectivityHSA2510RJ
Res Wirewound 10 Ohm 5% 25W ±50ppm/C Aluminum Housed AXL Chassis Mount Loose/Tray
RH Series 49.99 x 21.44 mm 50 W 10 Ohm ±1 % ±20 ppm/°C Wirewound Resistor
Descripciones
Descripciones de Welwyn WH50-10RJI suministradas por sus distribuidores.
WIREWOUND RESISTOR, 10 OHM, 50W, 5%; Resistance:10ohm; Product Range:WH Series; Power Rating:50W; Resistance Tolerance:± 5%; Voltage Rating:1.25kV; Resistor Element Type:Wirewound; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; No. of Pins:2 RoHS Compliant: Yes
RESISTOR, 50W 5% 10R; Resistance:10ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:50W; Voltage Rating:1.25kV; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; Resistor Terminals:Axial Leaded; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); External Depth:17mm; External Length / Height:51mm; External Width:16.1mm; Fixing Centres LxW:21.5x39.7; Full Power Rating Temperature:20°C; Insulation Resistance:10000mohm; No. of Pins:2; Operating Temperature Max:275°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +275°C; Package / Case:Axial; Series:WH50; Temperature Coeff. +:50ppm/°C; Temperature Coeff. -:50ppm/°C; Temperature Rise:9.5°C; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating VAC:1250V