Welwyn WH5-1R5JI
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 1.5ohm, 150V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Chassis Mount
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Welwyn WH5-1R5JI.
Newark
element14
Cadena de suministros
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Componentes relacionados
Ohmite20J1R5E
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 1.5ohm, 720V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Ohmite20J1R5
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 1.5ohm, 720V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Ohmite40J1R5
Res Wirewound 1.5 Ohm 5% 10W ±50ppm/°C Conformal Silicone Ceramic AXL
TE ConnectivityC101R5JL
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 1.5ohm, 500V, 5% +/-Tol, 90ppm/Cel, Through Hole Mount
Through Hole Wirewound Resistor, RWM Series, 1.5 ohm, 6 W, - 5%, 350 V, Axial Leaded
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 1.5ohm, 3.2404V, 5% +/-Tol, -10,-80ppm/Cel, Through Hole Mount
Descripciones
Descripciones de Welwyn WH5-1R5JI suministradas por sus distribuidores.
Through Hole Wirewound Resistor, Wh Series, 1.5 Ohm, 10 W, 5%, Axial Leaded, 50Ppm/ C Rohs Compliant: Yes
RESISTOR, 10W 5% 1R5; Resistance:1.5ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:10W; Voltage Rating:160V; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; Resistor Terminals:Axial Leaded; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); External Depth:9mm; External Length / Height:17mm; External Width:8.9mm; Fixing Centres LxW:12.5x11.3; Full Power Rating Temperature:20°C; Insulation Resistance:10000mohm; No. of Pins:2; Operating Temperature Max:2700°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +200°C; Package / Case:Axial; Series:WH5; Temperature Coeff. +:50ppm/°C; Temperature Coeff. -:50ppm/°C; Temperature Rise:22.2°C; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating VAC:160V