Welwyn WH5-1K5JI
Through Hole Wirewound Resistor, Wh Series, 1.5 Kohm, 10 W, 5%, 50Ppm/ C Rohs Compliant: Yes
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Welwyn WH5-1K5JI.
Newark
Farnell
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
-5.30%
Cadena de suministros
Country of OriginMainland China, Mexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2008-01-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Descripciones
Descripciones de Welwyn WH5-1K5JI suministradas por sus distribuidores.
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 1500ohm, 150V, 5% +/-Tol, 25ppm/Cel, Chassis Mount
5% ¡À25ppm/¡æ 1.5K¦¸ 10W 30mm*17mm*9mm
RESISTOR, 10W 5% 1K5; Resistance:1.5kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:10W; Voltage Rating:160V; Series:WH5; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); External Depth:9mm; External Length / Height:17mm; External Width:8.9mm; Fixing Centres LxW:12.5x11.3; Full Power Rating Temperature:20°C; Insulation Resistance:10000mohm; Operating Temperature Max:275°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +275°C; Package / Case:Axial; Temperature Coeff. +:50ppm/°C; Temperature Coeff. -:50ppm/°C; Temperature Rise:22.2°C; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating VAC:160V