Welwyn WH5-0R1JI
Through Hole Wirewound Resistor, Wh Series, 0.1 Ohm, 10 W, 5%, 50Ppm/ C Rohs Compliant: Yes
Ficha técnica
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Welwyn WH5-0R1JI.
Newark
Datasheet4 páginasHace 7 años
Datasheet4 páginasHace 11 años
Datasheet4 páginasHace 17 años
Datasheet3 páginasHace 20 años
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
-94.85%
Descripciones
Descripciones de Welwyn WH5-0R1JI suministradas por sus distribuidores.
RESISTOR, 10W 5% 0R1; Resistance:0.1ohm; Product Range:WH Series; Power Rating:10W; Resistance Tolerance:¡À 5%; Resistor Terminals:Solder Lug; Voltage Rating:160V; Resistor Element Material:Wirewound; Temperature Coeffici
RESISTOR, 10W 5% 0R1; Resistance:0.1ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:10W; Voltage Rating:160V; Series:WH5; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; Resistor Case Style:Axial; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); External Depth:9mm; External Length / Height:17mm; External Width:8.9mm; Fixing Centres LxW:12.5x11.3; Full Power Rating Temperature:20°C; Insulation Resistance:10000mohm; Operating Temperature Max:275°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +275°C; Package / Case:Axial; Temperature Coeff. +:50ppm/°C; Temperature Coeff. -:50ppm/°C; Temperature Rise:22.2°C; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating VAC:160V