Welwyn WH25-6R8JI
Res Wirewound 6.8 Ohm 5% 25W ±75ppm/C Aluminum Housed AXL Chassis Mount Bulk
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Welwyn WH25-6R8JI.
Farnell
Newark
element14
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
-77.24%
Cadena de suministros
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Componentes relacionados
TE ConnectivityHSA106R8J
Res Wirewound 6.8 Ohm 5% 16W ±50ppm/C Aluminum Housed AXL Chassis Mount Loose/Tray
TE ConnectivityTHS506R8J
Fixed Resistor, Wire Wound, 50W, 6.8ohm, 1250V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Chassis Mount
TE ConnectivityTHS156R8J
Res Wirewound 6.8 Ohm 5% 15W ±50ppm/C Aluminum Housed AXL Chassis Mount Loose/Tray
Res Wirewound 6.8 Ohm 5% 50W ±50ppm/C Aluminum Housed AXL Flange Mount Bag
Descripciones
Descripciones de Welwyn WH25-6R8JI suministradas por sus distribuidores.
Fixed Resistor, Wire Wound, 25W, 6.8ohm, 500V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Chassis Mount
WIREWOUND RESISTOR, 6.8 OHM, 25W, 5%
RESISTOR, METAL FILM 18.7KOHM 250mW 0.1%
6.8¦¸ ¡À5% ¡À75ppm/¡æ 51mm*28mm*15mm
WIREWOUND RESISTOR, 6.8 OHM, 25W, 5%; Resistance:6.8ohm; Product Range:WH Series; Power Rating:25W; Resistance Tolerance:± 5%; Voltage Rating:560V; Resistor Element Type:Wirewound; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; No. of Pins:2 RoHS Compliant: Yes