Welwyn WH25-470RJI
Fixed Resistor, Wire Wound, 25W, 470ohm, 500V, 5% +/-Tol, 25ppm/Cel, Chassis Mount
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Welwyn WH25-470RJI.
IHS
Datasheet4 páginasHace 4 años
Newark
element14
Farnell
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
-1.01%
Cadena de suministros
Country of OriginMexico
Introduction Date2008-01-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Componentes relacionados
TE ConnectivityHSA25470RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 25W, 470ohm, 500V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Chassis Mount
TE ConnectivityTHS10470RJ
Res Wirewound 470 Ohm 5% 10W ±30ppm/C Aluminum Housed AXL Chassis Mount Loose/Tray
TE ConnectivityTHS50470RJ
Res Wirewound 470 Ohm 5% 50W ±30ppm/C Aluminum Housed AXL Chassis Mount Loose/Tray
Fixed Resistor, Wire Wound, 25W, 470ohm, 108.3974V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Chassis Mount
Ohmite825F500
Fixed Resistor, Wire Wound, 25W, 500ohm, 520V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Chassis Mount
Ohmite810F500E
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 500ohm, 320V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Chassis Mount, 7581
Descripciones
Descripciones de Welwyn WH25-470RJI suministradas por sus distribuidores.
5% ¡À25ppm/¡æ 470¦¸ 25W 29mm*28mm*15mm
RESISTOR, 25W 5% 470R; Resistance:470ohm; Product Range:WH Series; Power Rating:25W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Terminals:Solder Lug; Voltage Rating:560V; Resistor Element Material:Wirewound; Temperature Coefficient:± RoHS Compliant: Yes
RESISTOR, 25W 5% 470R; Resistance:470ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:25W; Voltage Rating:560V; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; Resistor Terminals:Axial Leaded; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); External Depth:15mm; External Length / Height:29mm; External Width:14.5mm; Fixing Centres LxW:19.9x18.3; Full Power Rating Temperature:20°C; Insulation Resistance:10000Mohm; No. of Pins:2; Operating Temperature Max:275°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +275°C; Package / Case:Axial; Series:WH25; Temperature Coeff. +:50ppm/°C; Temperature Coeff. -:50ppm/°C; Temperature Rise:13.3°C; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating VAC:560V