Welwyn WH25-0R1JI
Through Hole Wirewound Resistor, Wh Series, 0.1 Ohm, 25 W, 5%, 50Ppm/ C Rohs Compliant: Yes
Ficha técnica
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Welwyn WH25-0R1JI.
Newark
Datasheet4 páginasHace 7 años
Datasheet4 páginasHace 11 años
Datasheet4 páginasHace 17 años
Datasheet3 páginasHace 20 años
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
Restocked
Descripciones
Descripciones de Welwyn WH25-0R1JI suministradas por sus distribuidores.
.1 OHM 5% 25W
RESISTOR, 25W 5% 0R1; Resistance:0.1ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:25W; Voltage Rating:560V; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; Resistor Terminals:Axial Leaded; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); External Depth:15mm; External Length / Height:29mm; External Width:14.5mm; Fixing Centres LxW:19.9x18.3; Full Power Rating Temperature:20°C; Insulation Resistance:10000Mohm; No. of Pins:2; Operating Temperature Max:2700°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +200°C; Package / Case:Axial; Series:WH25; Temperature Coeff. +:50ppm/°C; Temperature Coeff. -:50ppm/°C; Temperature Rise:13.3°C; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating VAC:560V