Welwyn WH10-270RJI
Fixed Resistor, Wire Wound, 15W, 270ohm, 250V, 5% +/-Tol, 25ppm/Cel, Chassis Mount
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Welwyn WH10-270RJI.
IHS
Datasheet4 páginasHace 4 años
Farnell
Newark
element14
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
Restocked
Cadena de suministros
Country of OriginMainland China, Mexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2008-01-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Componentes relacionados
TE ConnectivityTHS15270RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 15W, 270ohm, 265V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Chassis Mount
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 10W, 270ohm, 1500V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 5W, 270ohm, 1500V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 3W, 270ohm, 1500V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
TE ConnectivityER74270RJT
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 270ohm, 100V, 5% +/-Tol, 0, 60ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityTHS10270RJ
Res Wirewound 270 Ohm 5% 10W ±30ppm/C Aluminum Housed AXL Chassis Mount Loose/Tray
Descripciones
Descripciones de Welwyn WH10-270RJI suministradas por sus distribuidores.
Through Hole Wirewound Resistor, Wh Series, 270 Ohm, 15 W, 5%, Axial Leaded, 50Ppm/ C Rohs Compliant: Yes
RESISTOR, WIRE WOUND, 270 OHM, 15W, 5%
5% ¡À25ppm/¡æ 270¦¸ 15W 21mm*21mm*11mm
RESISTOR, 15W 5% 270R; Power Rating:15W; Resistance:270ohm; Tolerance, Resistance:± 5%; Series:WH10; Operating Temperature Range:-55°C to +275°C; Resistor Element Type:Wirewound Aluminium Clad; Voltage, Rating:265V ac; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Case Style:Axial; External Length / Height:21mm; Temp, Coeff, +:50ppm/°C; Temp, Coeff, -:50ppm/°C; Tolerance, +:5%; Tolerance, -:5%; External Depth:8.9mm; Resistance, Insulation:10000mohm; Temp, Op. Max:275°C; Temp, Op. Min:-55°C; Temperature, Full Power Rating:20°C; Voltage Rating, AC:265V; Width, External:12.4mm; Fixing Centres LxW:15.9x14.3; Temperature Rise:19.4°C