Welwyn WH10-120RJI
Fixed Resistor, Wire Wound, 15W, 120ohm, 250V, 5% +/-Tol, 25ppm/Cel, Chassis Mount
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Welwyn WH10-120RJI.
IHS
Datasheet4 páginasHace 4 años
Farnell
Newark
element14
Cadena de suministros
Country of OriginMainland China, Mexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2008-01-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Componentes relacionados
TE ConnectivityTHS10120RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 120ohm, 160V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Chassis Mount
TE Connectivity / AMP3-1879075-9
Fixed Resistor, Wire Wound, 25W, 120ohm, 550V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Chassis Mount
TE ConnectivityHSA50120RJ
Res Wirewound 120 Ohm 5% 50W ±30ppm/C Aluminum Housed AXL Chassis Mount Loose/Tray
TE ConnectivityTHS50120RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 50W, 120ohm, 1250V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Chassis Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 25W, 120ohm, 54.7723V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Chassis Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 7.5W, 120ohm, 30V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Chassis Mount
Descripciones
Descripciones de Welwyn WH10-120RJI suministradas por sus distribuidores.
RESISTOR, WIRE WOUND, 120 OHM, 15W, 5%
WIREWOUND RESISTOR, 120 OHM, 15W, 5%; Resistance:120ohm; Product Range:WH Series; Power Rating:15W; Resistance Tolerance:± 5%; Voltage Rating:265V; Resistor Element Type:Wirewound; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; No. of Pins:2 RoHS Compliant: Yes
RESISTOR, 15W 5% 120R; Power Rating:15W; Resistance:120ohm; Tolerance, Resistance:± 5%; Series:WH10; Operating Temperature Range:-55°C to +275°C; Resistor Element Type:Wirewound Aluminium Clad; Voltage, Rating:265V ac; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Case Style:Axial; External Length / Height:21mm; Temp, Coeff, +:50ppm/°C; Temp, Coeff, -:50ppm/°C; Tolerance, +:5%; Tolerance, -:5%; External Depth:8.9mm; Resistance, Insulation:10000mohm; Temp, Op. Max:275°C; Temp, Op. Min:-55°C; Temperature, Full Power Rating:20°C; Voltage Rating, AC:265V; Width, External:12.4mm; Fixing Centres LxW:15.9x14.3; Temperature Rise:19.4°C