Walsin Technologies WR08X823 JTL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±5% 82kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Walsin Technologies WR08X823 JTL.
element14 APAC
Datasheet10 páginasHace 10 años
Datasheet10 páginasHace 8 años
Cadena de suministros
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2006-12-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Componentes relacionados
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 82000ohm, 150V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Yageo GroupRC0805JR-0782KL
Res Thick Film 0805 82K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0805 82K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
CR0805 FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 82kOhm 0.125W 1/8W
CRCW FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 82kOhm 0.125W 1/8W
Yageo GroupRC0805JR-1382KL
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 82000ohm, 150V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Descripciones
Descripciones de Walsin Technologies WR08X823 JTL suministradas por sus distribuidores.
Res Thick Film 0805 82K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C SMD T/R
RES, 82K, 5%, 0.125W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 82kohm; Product Range: WR08 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 125mW; Resistance Tolerance: ± 5%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: Lead (15-Jan-2019)