Walsin Technologies WR08X182 JTL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±5% 1.8kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Walsin Technologies WR08X182 JTL.
element14 APAC
Datasheet10 páginasHace 10 años
Newark
Cadena de suministros
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2006-12-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Componentes relacionados
Res Thick Film 1206 1.8K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 1.8K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
50mW Thick Film Resistors ±1% ±200ppm/℃ 1.82kΩ 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descripciones
Descripciones de Walsin Technologies WR08X182 JTL suministradas por sus distribuidores.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 1800ohm, 150V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
RES 1.8K OHM 5% 1/8W 0805
0805 1K8 5% Resistor
new, original packaged
RES, 1K8, 5%, 0.125W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 1.8kohm; Product Range: WR08 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 125mW; Resistance Tolerance: ± 5%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: Lead (15-Jan-2019)