Vishay VS-12CWQ03FNTR-M3
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 2 Element, 6A, 30V V(RRM), Silicon, TO-252AA
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Vishay VS-12CWQ03FNTR-M3.
IHS
Datasheet7 páginasHace 8 años
Newark
HQonline
RS (Formerly Allied Electronics)
Future Electronics
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
-26.48%
Componentes relacionados
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 2 Element, 7.5A, 60V V(RRM), Silicon, TO-252AA
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 2 Element, 7.5A, 45V V(RRM), Silicon, TO-252AA
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 1 Element, 5.5A, 30V V(RRM), Silicon, TO-252AA
STMicroelectronicsFERD20H100SB-TR
Diode FERD (Field Effect Rectifier Diode) 100V 20A Surface Mount DPAK
STMicroelectronicsFERD30H100SB-TR
FERD30H100 Series 100 V 30 A Surface Mount Field Effect Rectifier Diode - DPAK
Diodes Inc.SBR1045D1Q-13
Rectifier Diode Super Barrier Rectifier 45V 10A Automotive AEC-Q101 3-Pin(2+Tab)
Descripciones
Descripciones de Vishay VS-12CWQ03FNTR-M3 suministradas por sus distribuidores.
VS-12CWQ03: 30 V 2 x 6 A Surface Mount Schottky Rectifier - D-PAK (TO-252AA)
Rectifiers and Schottky diodes; VISHAY; VS-12CWQ03FNTR-M3; 12 A; Surface Mount; 3; 3 mA
DIODE, SCHOTTKY, Q SERIES, SWITCHING, VR 30V, IF 12A, PKG D-PAK, T/R
DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V 6A DPAK / Low forward voltage drop
30V Dual Common Cathode 550mV@12A 12A TO-252 Schottky Barrier Diodes (SBD) ROHS
Rectifier Diode Schottky 30V 12A 3-Pin(2+Tab) DPAK T/R
SCHOTTKY RECT, DUAL, 30V, TO-252AA; Repetitive Reverse Voltage Vrrm Max: 30V; Forward Current If(AV): 12A; Diode Configuration: Dual Common Cathode; Diode Case Style: TO-252AA; No. of Pins: 3Pins; Forward Voltage VF Max: 550mV