Vishay RWM0622R220JA15E1
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 0.22ohm, 350V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Vishay RWM0622R220JA15E1.
Farnell
Future Electronics
Introduction Date2016-05-02
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Componentes relacionados
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 0.22ohm, 120V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityER58R22JT
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 0.22ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
VISHAY AC05000002207JAC00 Through Hole Resistor, 0.22 ohm, Axial Leaded, 5 W,5%, AC Series
TE Connectivity / AMP5-1623771-8
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 0.22ohm, 200V, 5% +/-Tol, 150ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityLR1LJR22
Through Hole Thin Film Resistor, LR Series, 0.22 ohm, 500 mW, - 5%, 350 V, Axial Leaded
Descripciones
Descripciones de Vishay RWM0622R220JA15E1 suministradas por sus distribuidores.
RESISTOR;WIREWOUND;RES 0.22 OHMS;PWR-RTG 7 W;TOL 5%;AXIAL;VITREOUS ENAMEL
RWM Series 6 W 0.22 Ohm ±5 % ±75 ppm/°C Axial Enamelled Wirewound Resistor
Res Wirewound 0.22 Ohm 5% 7W ±75ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole
RESISTOR, WW 7W 5% 0R22; Resistance:0.22ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:6W; Voltage Rating:350V dc; Series:RWM; Temperature Coefficient:± 75ppm/°C; Resistor Element Type:Wirewound; Resistor Case Style:6 x 22; SVHC:No SVHC; Case Style:6 x 22; External Length / Height:18mm; Temperature Coeff. +:75ppm/°C; Temperature Coeff. -:75ppm/°C; Tolerance, +:5%; Tolerance, -:5%; Voltage Rating DC:350V; External Width:6.5mm; Max Operating Temperature:350°C; Min Temperature Operating:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +350°C; Power Rating at 25°C:7W