Vishay PE30L0FL222KAB
POTENTIOMETER, LINEAR, 2K2, 3W, 10%; Track Resistance: 2.2kohm; Track Taper: Linea
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Vishay PE30L0FL222KAB.
IHS
Datasheet6 páginasHace 3 años
Farnell
Newark
TME
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
-30.68%
Cadena de suministros
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2012-07-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Componentes relacionados
Potentiometer, Cermet, 1W, 2200ohm, 46.9V, 10% +/-Tol, 150ppm/Cel, 1 Turn(s)
Potentiometer, Cermet, 3W, 2200ohm, 81.2V, 10% +/-Tol, 1 Turn(s)
Res Cermet POT 2K Ohm 10% 1W 1(Elec)/1(Mech)Turn 6mm (21.89 X 12.5 X 18.25mm) Solder Lug Panel Mount
Panel Control - 3/4" 1-T /Tray Packaging Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 3852A-282-202AL
TT ElectronicsP160KNP-0EC15B2K
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.2W, 2000ohm, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
Descripciones
Descripciones de Vishay PE30L0FL222KAB suministradas por sus distribuidores.
Res Cermet POT 2.2K Ohm 10% 3W 1(Elec)/1(Mech)Turns 6mm (19.7 X 45mm) Solder Lug Panel Mount Bulk
POTENTIOMETER, 2K2; Track Resistance:2.2kohm; Track Taper:Linear; No. of Turns:1; Shaft Diameter:6mm; Shaft Length - Metric:25mm; Resistance Tolerance:± 10%; Voltage Rating:600V; Power Rating:3W; Potentiometer Mounting:Panel; No. of Gangs:1; Adjustment Type:Top; SVHC:No SVHC (18-Jun-2012); Body Diameter:19.7mm; Contact Resistance Variation +:3%; Electrical Angular Rotation Tolerance +:10°; Electrical Angular Rotation Tolerance -:10°; External Length / Height:11.5mm; Full Power Rating Temperature:70°C; Mechanical Angular Rotation Tolerance +:5°; Mechanical Angular Rotation Tolerance -:5°; Mounting Type:Panel; Operating Temperature Max:125°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Proof Voltage:2500V; Resistance:2.2kohm; Resistor Element Material:Variable Rotary Cermet; Rotation Electrical Angle:270°; Rotation Mechanical Angle:300°; Series:PE30; Temperature Coeff. +:100ppm/°C; Temperature Coeff. -:100ppm/°C; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C