Vishay HLW05A2Z240R0JF
Fixed Resistor, Wire Wound, 5.25W, 240ohm, 35.4965V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Obsolete
Precio y existencias
DistributorSKUMinPkg
AvnetHLW05A2Z240R0JF01
4d
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Vishay HLW05A2Z240R0JF.
Newark
Datasheet3 páginasHace 16 años
Datasheet3 páginasHace 13 años
Datasheet3 páginasHace 13 años
Datasheet3 páginasHace 14 años
Cadena de suministros
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2007-07-16
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
LTB Date2016-03-25
LTD Date2016-09-30
Componentes relacionados
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 240ohm, 34.641V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 250ohm, 35.3553V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 220ohm, 33.166V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity1623730-9
Fixed Resistor, Wire Wound, 4W, 220Ohm, 5% +/-Tol, -200, 200Ppm/Cel, Through Hole Mount, 3228
TE ConnectivitySBCHE11220RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 11W, 220ohm, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivitySQMR5220RJ
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 5W, 220ohm, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Descripciones
Descripciones de Vishay HLW05A2Z240R0JF suministradas por sus distribuidores.
RESISTOR, WIREWOUND, 240OHM, 5.25W, 5%; Resistance:240ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:5.25W; Temperature Coefficient:± 30ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; Filter Terminals:Axial Leaded; Body Material:Ceramic ;RoHS Compliant: No