Vishay AC05000004301JAC00
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 4300ohm, 146.6288V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Vishay AC05000004301JAC00.
Newark
Datasheet12 páginasHace 5 años
Datasheet9 páginasHace 12 años
Tendencia de 3 meses:
-45.52%
Cadena de suministros
Country of OriginCzechia, India
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2008-01-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Componentes relacionados
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 4300ohm, 173.4935V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 3900ohm, 165.2271V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSMF2JT4K30
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 4300ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 4300ohm, 500V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP1-1623793-3
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 5W, 4700ohm, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 4300ohm, 113.5782V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Descripciones
Descripciones de Vishay AC05000004301JAC00 suministradas por sus distribuidores.
Res Wirewound 4.3K Ohm 5% 5W 100ppm/C to 180ppm/C Cement AXL Ammo
Axial Axial AC 0.295Diax0.709L 7.50mmx18.00mm 5W 4.3kOhms 100/ +180ppm/C
RESISTOR WIREWOUND, 4.3KOHM, 5W, 5%; Resistance:4.3kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:5W; Voltage Rating:147V; Temperature Coefficient:+ 140, -80ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; Termination Type:Axial Leaded ;RoHS Compliant: Yes