Vishay AC01000007507JA100
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 0.75ohm, 0.866V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Vishay AC01000007507JA100.
Newark
Datasheet12 páginasHace 5 años
Datasheet9 páginasHace 12 años
Datasheet9 páginasHace 13 años
Datasheet9 páginasHace 13 años
Datasheet11 páginasHace 14 años
Datasheet11 páginasHace 15 años
Datasheet11 páginasHace 16 años
Datasheet11 páginasHace 17 años
IHS
Mouser
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
-0.75%
Cadena de suministros
Country of OriginCzechia, India
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2008-01-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Componentes relacionados
Yageo GroupPNP300JR-73-0R75
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 0.75ohm, 300V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP1-1879350-4
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 0.75ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupKNP100JR-73-0R75
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 0.75ohm, 0.87V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 0.75ohm, 1.9365V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Yageo GroupSQP500JB-0R75
SQP FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% 300ppm/C 750mOhm 5W
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 0.75ohm, 1.5V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Descripciones
Descripciones de Vishay AC01000007507JA100 suministradas por sus distribuidores.
Axial Axial AC 0.169Diax0.433L 4.30mmx11.00mm 1W 750mOhms -10/ -80ppm/C
Wirewound Axial Resistors 1watt 0.75ohms 5%
750m¦¸ ¡À5% 1W -80ppm/¡æ~-10ppm/¡æ 11mm
RESISTOR WIREWOUND, 0.75OHM, 1W, 5%; Resistance:0.75ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:1W; Voltage Rating:0.9V; Temperature Coefficient:± 600ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; Termination Type:Axial Leaded ;RoHS Compliant: Yes