Vishay AC01000002700JA100
VISHAY AC01000002700JA100 Through Hole Resistor, 270 ohm, Axial Leaded, 1 W, 5%, AC Series
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Vishay AC01000002700JA100.
Newark
Datasheet12 páginasHace 5 años
Datasheet9 páginasHace 12 años
IHS
element14 APAC
Farnell
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
-1.83%
Cadena de suministros
Country of OriginCzechia, India
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2008-01-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Componentes relacionados
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 270ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSMF3JT270R
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 3W, 270ohm, 500V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSF2JT270R
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 270ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Carbon Film, 1W, 270ohm, 500V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Yageo GroupKNP100JR-73-270R
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 270ohm, 16.43V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP7-1879350-5
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 270ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Descripciones
Descripciones de Vishay AC01000002700JA100 suministradas por sus distribuidores.
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 270ohm, 16.4317V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Res Wirewound 270 Ohm 5% 1W 100ppm/C to 180ppm/C Cement AXL Ammo
Axial Axial AC 0.169Diax0.433L 4.30mmx11.00mm 1W 270Ohms 100/ +180ppm/C
RES, 270R, 5%, 1W, AXIAL, WIREWOUND; Resistance: 270ohm; Product Range: AC Series; Power Rating: 1W; Resistance Tolerance: ± 5%; Resistor Case Style: Axial Leaded; Voltage Rating: -; Resistor Element Material: Wirewound; Temper