Vishay WSL2010R2600FBA
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.5W, 0.26ohm, 0.3606V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Vishay WSL2010R2600FBA.
Cadena de suministros
Country of OriginIsrael, Mexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Componentes relacionados
Fixed Resistor, Metal Strip, 1W, 0.25ohm, 0.5V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2010
PanasonicERJ-C1BFR27U
Res Thick Film 1020 0.27 Ohm 1% 2W ±100ppm/C Sulfur Resistant Wide Terminal SMD Automotive T/R
PanasonicERJC1BFR24U
Res Thick Film 1020 0.24 Ohm 1% 2W ±100ppm/C Sulfur Resistant Wide Terminal SMD Automotive
Yageo GroupRL2010FK-070R27L
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 0.27ohm, 0.45V, 1% +/-Tol, 600ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Yageo GroupRL2010FK-070R25L
750mW Thick Film Resistors ±1% 250mΩ 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRL2010FK-070R24L
750mW Thick Film Resistors ±600ppm/℃ ±1% 240mΩ 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descripciones
Descripciones de Vishay WSL2010R2600FBA suministradas por sus distribuidores.
CURRENT SENSE, RESISTOR, WSL-2010.261%B43
RES 0.26 OHM 1% 1/2W 2010
WSL-2010 .26 1% B43