Vishay WSL2010R0300FBA
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.5W, 0.03ohm, 0.1225V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Vishay WSL2010R0300FBA.
IHS
Datasheet5 páginasHace 2 años
Mouser
Cadena de suministros
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Componentes relacionados
PanasonicERJ-MP3KF33MU
Res Metal Plate 2010 0.033 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±75ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
Descripciones
Descripciones de Vishay WSL2010R0300FBA suministradas por sus distribuidores.
SMD Power Metal Strip/Current Sensing Resistors 1/2watt 0.03ohms 1% BULK PACKAGE
CURRENT SENSE, RESISTOR, WSL-2010.031%B43
Current Sense Resistor; Power Rating:500mW; Resistance:0.03ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Series:WSL; Operating Temperature Range:-65°C to +170°C; Resistor Element Material:Bare Metal; Temperature Coefficient:± 75ppm ;RoHS Compliant: No