Vishay WSL1206R2000JBA18
Resistors, Current Sense, Pwr Rtg 0.5W, 0.2 Ohms, 5% Tol, Tin-lead, Bulk, High Power
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Vishay WSL1206R2000JBA18.
IHS
Datasheet4 páginasHace 8 años
Introduction Date2018-01-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Componentes relacionados
TE ConnectivityRLP73K2BR20JTD
Res High Power Current Sense Thick Film 1206 0.2 Ohm 5% 1/2W ±200ppm/°C Molded Paper T/R
PanasonicERJ-8RSJR20V
Res Thick Film 1206 0.2 Ohm 5% 0.25W ±250ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 0.2ohm, 0.2236V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Surface Mount, 1206
KOA SpeerSR732BTTDR20J
Res Thick Film 1206 0.2 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-8BSJR20V
Thick Film Chip Res 1206 Low Ohmic 5% Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-8BSJR20V
Yageo GroupRL1206JR-070R2L
250mW Thick Film Resistors ±5% ±600ppm/℃ 200mΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descripciones
Descripciones de Vishay WSL1206R2000JBA18 suministradas por sus distribuidores.
RES 0.2 OHM 5% 1/2W 1206