Triad Magnetics VPL36-1400
Transformer, Power, Bobbin, 1, Freq 50/60HZ, Pri 115/230VAC, Sec 18/36VAC, Ul
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Triad Magnetics VPL36-1400.
Tendencia de 3 meses:
-3.03%
Cadena de suministros
Country of OriginPhilippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.31.40.65
Introduction Date2007-05-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Componentes relacionados
Triad MagneticsVPL28-1700
Power Transformer 3500VAC 50VA 8 Terminal Wire Lead Flange Mount
Triad MagneticsF7-16
Transformer;56VA;Chassis;Pri:115V;Sec:16VCT;Sec:3.5A;Solder Lug;50/60Hz
Triad MagneticsFD7-16
TRANSFORMER, POWER, BOBBIN, 1, FREQ 50/60HZ, PRI 115/230VAC, SEC 16 (CT)VAC
Descripciones
Descripciones de Triad Magnetics VPL36-1400 suministradas por sus distribuidores.
36V 2.778A,1.389A Dual 50.0VA 115V,230V Dual , 57.15mm*101.6mm*65.09mm
Power Transformers Chassis, 50VA, 6Pin 36VDC@1.389A Series
POWER XFMR 36Vct@1.389A UL/cUL/TUV CHASSIS MOUNT
Power Transformers 50VA 36V@1.389A 18V@2.778A
PWR XFMR LAMINATED 50.0VA CHAS
POWER TRANSFORMER; Secondary Voltages:2; POWER TRANSFORMER; Secondary Voltages:2 x 18V; Current Rating:2.778A; Power Rating:50VA; Leaded Process Compatible:No; Output Current:2.778A; Peak Reflow Compatible (260 C):No; Series:World; Supply Voltage:230V
Power Transformer, 50Va; Chassis Mount Transformer Type:Split Bobbin; Secondary Voltages:2 X 18V; Power Rating:50Va; Frequency Range:50Hz/60Hz; Winding Type:Dual Primary, Dual Secondary; Current Rating:2.778A; Output Current:2.778Arohs Compliant: Yes |Triad Magnetics VPL36-1400