Torex XC9291B11E0R-G
Switching Regulator, Voltage-mode, 0.6A, 6000kHz Switching Freq-Max, PBGA5
Production
Precio y existencias
DistributorSKUMinPkg
AvnetXC9291B11E0R-G05K
9h
FarnellXC9291B11E0R-G05KCustom Reel
6h
Abacus TechnologiesXC9291B11E0R-G22.790
2d
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Torex XC9291B11E0R-G.
Cadena de suministros
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2023-10-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descripciones
Descripciones de Torex XC9291B11E0R-G suministradas por sus distribuidores.
DC-DC Converter, Buck, Fixed, 2.5 to 6V in, 1.1V Out, 600mA Out, WLP-5-08
SWITCHING REGULATOR, 1.1V, WLP-5-08 ROHS COMPLIANT: YES
IC REG BUCK 1.1V 600MA 5WLP