Texas Instruments UA78M33CKVURG3
500mA 80dB@(120Hz) null 3.3V positive 25V TO-252-3 Linear Voltage Regulators (LDO) ROHS
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Texas Instruments UA78M33CKVURG3.
Texas Instruments
Official datasheet0 páginasHace 0 años
Technical Drawing2 páginasHace 9 años
Datasheet18 páginasHace 12 años
Datasheet23 páginasHace 13 años
Technical Drawing2 páginasHace 17 años
Datasheet20 páginasHace 18 años
Newark
element14 APAC
Farnell
Augswan
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
+26.29%
Modelos CAD
ORIGENeCADmCADARCHIVOS
Component Search Engine
SímboloFootprint
3DDescargar
EE Concierge
SímboloFootprint
SnapEDA
3DDescargar
Ultra Librarian
Descargar
La página web del socio se abrirá en una nueva pestaña al descargar sus modelos CAD
Cadena de suministros
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Recursos de ingeniería
Ver Kits de evaluación y Diseños de referencia para Texas Instruments UA78M33CKVURG3.
Componentes relacionados
Texas InstrumentsUA78M05CKVURG3
80dB(120Hz) 4.5mA Fixed 500mA 1 5V 7V 5V 25V 2V@ 350mA 100mV 100mV TO-252-3 2.52mm
STMicroelectronicsL78M05ACDT-TR
Linear Voltage Regulator, Fixed, 10V primary input, 5V/500 mA/1 Output, TO-252-3
STMicroelectronicsL78M05CDT-TR
Linear Voltage Regulator, Fixed, Positive Output, 35 V, 5 V, 500 mA, 3 Pins, TO-252 (DPAK)
STMicroelectronicsL78M05ABDT-TR
Descripciones
Descripciones de Texas Instruments UA78M33CKVURG3 suministradas por sus distribuidores.
UA78M33 Tape & Reel (TR) Surface Mount Over Current Over Temperature Short Circuit voltage regulator linear 2V 2.52mm 500mA 0C~125C
LINEAR VOLTAGE REGULATOR, 3.3V, TO-252; Output Type:Fixed; No. of Outputs:1Outputs; Output Voltage - Nom:3.3V; Output Voltage Min:-; Output Voltage Max:-; Input Voltage Min:5.3V; Input Voltage Max:25V; Max Output Current:500mA RoHS Compliant: Yes
VOLT REG, 3.3V, TO-252; Fixed Output Voltage Nom.: 3.3V; Adjustable Output Voltage Min: -; Adjustable Output Voltage Max: -; Input Voltage Min: 5.3V; Input Voltage Max: 25V; Product Range: 7833 Voltage Regulators; Output Current: 500mA; Output Type: Fixed; Linear Regulator Case Style: TO-252; No. of Pins: 3Pins; Operating Temperature Min: 0°C; Operating Temperature Max: 125°C; Automotive Qualification Standard: -; MSL: MSL 3 - 168 hours; SVHC: No SVHC (27-Jun-2018); Base Number: 78; No. of Outputs: 1Outputs; Operating Temperature Range: 0°C to +125°C; Output Voltage Max: 3.5V; Output Voltage Nom.: 3.3V; Primary Input Voltage: 25V