Telemecanique XS1N18NA349D
Cylindrical, Inductive Proximity Sensor, 18 mm Dia., Brass, M12, 3 Wires, Shielded
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Telemecanique XS1N18NA349D.
Burklin Elektronik
Datasheet2 páginasHace 3 años
RS (Formerly Allied Electronics)
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
+0.00%
Descripciones
Descripciones de Telemecanique XS1N18NA349D suministradas por sus distribuidores.
INDUCTIVE SENSOR 24VDC 200MA XS +OPTIONS | Telemecanique Sensors XS1N18NA349D
Square D (Schneider Electric) XS1N18NA349D Proximity Sensor. Telemecanique Square D™ ™ Proximity Sensor, Fixed Cylindrical, Series: XS1, Inductive Sensing Method, 0.39 in Sensing Distance, 0 to 0.31 in, Front Sensing Position, NPN Output, 1NO, 10 to 36/12 to 24 VDC, 0 to 10 mA, <=1000 Hz, 4-Pin M12 Male, <=0.3 ms Response, 50 mm, IP67/IP69K, -25 to 50 deg C, Flush Mount, Nickel Plated Brass, Environmental Conditions: -40 to 185 deg F Storage Temperature, 25 gn Vibration Resistance, 50 gn Shock Resistance. Additional Description: SQD -XS1N18NA349D INDUCTIVE SENSOR 24VDC 200MA XS +OPTIONS XS +OPTIONS. Catalog Description: Inductive proximity sensors XS, inductive sensor XS1 M18, L50mm, brass, Sn10mm, 12...24 VDC, M12.