TE Connectivity T9AS5D12-18
Power Relay 18VDC 20(NO)A/10(NC)A SPDT (( 32.51mm 27.43mm 20.4mm)) Through Hole
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para TE Connectivity T9AS5D12-18.
IHS
Datasheet5 páginasHace 1 años
Master Electronics
TE Connectivity
Electro Sonic
Newark
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
-1.10%
Modelos CAD
ORIGENeCADmCADARCHIVOS
SnapEDA
Footprint
3DDescargar
La página web del socio se abrirá en una nueva pestaña al descargar sus modelos CAD
Cadena de suministros
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.41.00.50
Introduction Date2007-04-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Componentes relacionados
TE Connectivity / AMP3-1419104-4
Power Relay 18VDC 20(NO)/10(NC)A SPDT (32.51mm 27.43mm 27.94mm) THT
Power Relay 18VDC 20(NO)/10(NC)A SPDT(31.9mm 26.9mm 20.2mm) THT Automotive
Power Relay 18VDC 20(NO)/10(NC)A SPDT(32.2mm 27.4mm 27.9mm) Top Mount Automotive
Power Relay 15VDC 20(NO)/10(NC)A SPDT(31.9mm 26.9mm 20.2mm) THT Automotive
TE ConnectivityT9AS5D22-24
Power Relay 24VDC 20(NO)/10(NC)A SPDT (32.51mm 27.43mm 27.94mm) THT
TE Connectivity1419137-2
Electromechanical Relay SPDT 20(NO)/10(NC)A 24VDC 576Ohm Through Hole
Descripciones
Descripciones de TE Connectivity T9AS5D12-18 suministradas por sus distribuidores.
18V AgCdO 20A SPDT (1 Form C) Plugin,27.4x32.5mm Power Relays ROHS
Power/Signal Relay, 1 Form C, SPDT, Momentary, 0.056A (Coil), 18VDC (Coil), 1000mW (Coil), 20A (Contact), 28VDC (Contact), DC Input, AC/DC Output, Panel Mount
RELAY, SPDT, 240VAC, 28VDC, 30A; Contact Configuration: SPDT; Coil Voltage: 18VDC; Contact Current: 20A; Product Range: T9A Series; Relay Mounting: Through Hole; Coil Type: Non Latching; Contact Voltage VAC 17M3067
POWER RELAY, SPDT, 18VDC, 20A, PC BOARD;; POWER RELAY, SPDT, 18VDC, 20A, PC BOARD; Relay Type:Power; Coil Voltage VDC Nom:18V; Contact Current Max:20A; Contact Voltage AC Nom:240V; Contact Voltage DC Nom:28V; Coil Resistance:324ohm; Contact Configuration:SPDT; No. of Poles:1
Special Order: T9AS5D12-18 Relay & Contactor Type: General Purpose Power Relay Current Type: DC Coil Magnetic System: Monostable Contact Arrangement: 1 Form C SPDT-CO Contact Current Rating: 20 A General Purpose Power Relay DC Monostable 1 Form C SPDT-CO | PCB Power Relay: 30 Amp & Monostable Dc | Part Number: T9AS5D12-18 | Internal Number: 3-1393210-4 | Alias Number: T9A-S5D12-18 | TE Connectivity | Potter & Brumfield