TE Connectivity SMF539KJT
Fixed Resistor, Metal Film, 5W, 39000ohm, 500V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 5329
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para TE Connectivity SMF539KJT.
IHS
Datasheet4 páginasHace 1 años
Datasheet9 páginasHace 5 años
Master Electronics
Newark
TE Connectivity
Sager Electronics
Modelos CAD
ORIGENeCADmCADARCHIVOS
Component Search Engine
SímboloFootprint
3DDescargar
La página web del socio se abrirá en una nueva pestaña al descargar sus modelos CAD
Cadena de suministros
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2009-09-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
Componentes relacionados
TE ConnectivitySMF536KJT
Fixed Resistor, Metal Film, 5W, 36000ohm, 500V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 5329
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.063W, 37400ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
MulticompMCRE000177
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.05W, 36000ohm, 25V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0201
Descripciones
Descripciones de TE Connectivity SMF539KJT suministradas por sus distribuidores.
METAL FILM HIGH PWR SURFACE MNT RESISTOR 39KOHM +/-5% 5W +/-100PPM/DEGC
5329 (13573Metric) J-Lead FIXED RESISTOR SMF CGS 0.531Lx0.287W 13.50mmx7.30mm 5W 39kOhm ±100ppm/C
Thick Film Resistors - SMD SMF5 39K 5%
39K¦¸ ¡À5% 5W ¡À100ppm/¡æ 5329 13.5mm*7.3mm*7.1mm
Smf5 39K 5% |Cgs Te Connectivity SMF539KJT
4-1879234-6, TE CONNECTIVITY/AMP BRAND
SMF5 39K 5% Resistance Value: 39K Ω Element Type: Metal Film Resistor Type: Power Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Power Rating: 5 W Smd Power Resistor: 7 Watt & 200-2M Ohm | 39K Ω Metal Film Power Resistor 5 % | Part Number: SMF539KJT | Internal Number: 4-1879234-6 | TE Connectivity | CGS
RESISTOR, 39K OHM 5% 5 W; Power Rating:5W; Resistance:39kohm; Tolerance, Resistance:± 5%; Series:SM; Operating Temperature Range:-55°C to +200°C; Resistor Element Type:Metal Film; Voltage, Rating:500V; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Case Style:SMD; External Length / Height:13.5mm; Tolerance, +:5%; Tolerance, -:5%; Voltage Rating, DC:500V; External Depth:6.8mm; Temp, Op. Max:+200°C; Temp, Op. Min:-55°C; Width, External:7.3mm