TE Connectivity S86R11A1B1D1120
Relay, General Purpose, DPDT, 20A, 120V, 33.0MA, Quick Connect, S86R Series
Obsolete
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para TE Connectivity S86R11A1B1D1120.
IHS
Datasheet2 páginasHace 4 años
Electro Sonic
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
Cadena de suministros
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2021-09-27
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2018-09-07
LTD Date2019-03-29
Componentes relacionados
TE Connectivity / AMP2-1393134-1
S87R Series Industrial Relay 20 A DPDT 120 VAC 800 Ohm 4 VA Quick Connect/Solder Terminal
TE ConnectivityKUHP-11A51-120
Electromechanical Relay 120VAC 1.7KOhm 20A DPDT (73.66x35.71x38.89)mm Bracket Power Relay
TE Connectivity8-1608065-4
Power Relay 120VAC 20A DPDT (( 73.66mm 38.74mm 35.56mm)) Flange Mount
Side Flange, Enclosed Power Relay, Octal, 10 A, 8 Pins, Quick Connect
Side Flange, Enclosed Power Relay, Octal, 20 A, 8 Pins, Quick Connect
Descripciones
Descripciones de TE Connectivity S86R11A1B1D1120 suministradas por sus distribuidores.
Electromechanical Relay DPDT 20A 120VAC 800Ohm
POWER RELAY, DPDT, 120VAC, 20A, PLUG IN
Cross Referenced to TE CONNECTIVITY - Part AMP1393134-3
RELAY STANDARD 20A DPDT 120VAC
Industrial Relays DPDT 20A 120VAC
Relay, Dpdt, 277Vac, 20A; Contact Configuration:Dpdt; Coil Voltage:120Vac; Contact Current:20A; Product Range:S86R Series; Relay Mounting:Panel Mount; Coil Type:Non Latching; Contact Voltage Vac:277V; Relay Terminals:Quick Connect Rohs Compliant: Yes |Potter&brumfield Te Connectivity S86R11A1B1D1120