TE Connectivity RN112-1.2-02-6M8
Choke/filter Common Mode 1.2A 6.8MH 250MOHM Horizontal Rn Series
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para TE Connectivity RN112-1.2-02-6M8.
IHS
Datasheet9 páginasHace 0 años
Farnell
TME
Master Electronics
JRH Electronics
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
-100%
Cadena de suministros
Introduction Date2025-07-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Componentes relacionados
TE ConnectivityRN212-1.2-02-6M8
Common Mode Chokes / Filters 1.2A 6.8mH 250mOhm Vertical Choke
ACM Series 0805 200 Ohm 0.35 A 0.25 Ohm DCR 50 V SMT Common Mode Filter
Wurth Elektronik744231061
CHOKE/FILTER, COMMON MODE, WE-CNSW LNFLTR0805 67OHM 100MHZ 400MA
Common Mode Chokes Dual 67Ohm 100MHz 400mA 250mOhm DCR SMD Embossed T/R
Common Mode Chokes Dual 48.9uH 1kOhm 1MHz 500mA 250mOhm DCR SMD Automotive T/R
TE ConnectivityRN122-1.5-02-10M
Common Mode Chokes Dual 10000uH 10kHz 1.5A 0.25Ohm DCR Thru-Hole
Descripciones
Descripciones de TE Connectivity RN112-1.2-02-6M8 suministradas por sus distribuidores.
Filter, Common Mode, 6.8Mh, 1.2A, Rad; Dc Current Rating:1.2A; Product Range:Rn Series; Inductance:6.8Mh Rohs Compliant: Yes |Schaffner RN112-1.2-02-6M8
6.8mH common mode choke, rated at 10kHz for 2-line configurations. It handles 1.2A current with a typical 250mΩ DC resistance and comes in a through-hole package.
RN112-1.2-02-6M8 Operating Voltage (Max): 300 VDC Current Rating (Max): 1.2 A Input Termination Type: PCB Terminal Pollution Degree: PD2 Output Termination Type: PCB Terminal Emc / Rfi Chokes Rn Series | 300 VDC 1.2 A PCB Terminal PD2 | Part Number: RN112-1.2-02-6M8 | Internal Number: 816493-SF | TE Connectivity | Schaffner