TE Connectivity RB8532-16-1M3
Common Mode Choke, 1301 Uh, Leaded Inductor, 16A Idc, 5.7MOHMS, Rb Series
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para TE Connectivity RB8532-16-1M3.
IHS
Datasheet7 páginasHace 0 años
Master Electronics
Sager Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Electro Sonic
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
-100%
Cadena de suministros
Country of OriginMainland China
Introduction Date2012-02-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Componentes relacionados
1.3 mH @ 10 kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 18A DCR 5mOhm (Typ)
Ring Core Choke, 1.3Mh, 18.5A Rohs Compliant: Yes |Tdk B82747S4203A020
Radial 4 Ferrite RoHS Compliant Common Mode Choke 16A 7.1mOhm 10kHz 50mm
Descripciones
Descripciones de TE Connectivity RB8532-16-1M3 suministradas por sus distribuidores.
Rb Open Frame Common Mode Choke, 600Ac/1000Vdc, 16A, Vertical, 3-Wire High Inductance Rohs Compliant: Yes |Schaffner RB8532-16-1M3
Inductor Dimensions ø x L: 58 x 58 mm Temperature range: -40 ... +125 °C IEC-climate category: 40/125/21 Pitch: 0 mm Tolerance: -30...+50% Type of housing/package/case: Vertical Design Number of Inductors L1: 1 Number of Inductors L2: Number of Inductors L3: Rated Inductance L1: 1.3 mH Rated Inductance L2: Rated Inductance L3: Rated voltage: 600 VAC / 1000 VDC Self-resonant frequency: MHz
RB8532-16-1M3 Operating Voltage (Max): 600 VDC Current Rating (Max): 16 A Input Termination Type: PCB Terminal Pollution Degree: PD2 Output Termination Type: PCB Terminal Emc/rfi Chokes Rb Series: Current-Compensated Chokes For High-Performance Filtering | 600 VDC 16 A PCB Terminal PD2 | Part Number: RB8532-16-1M3 | Internal Number: 811884-SF | RB8532-16-1M3 Operating Voltage (Max): 600 VDC Current Rating (Max): 16 A Input Termination Type: PCB Terminal Pollution Degree: PD2 Output Termination Type: PCB Terminal Emc/rfi Chokes Rb Series: Current-Compensated Chokes For High-Performance Filtering | 600 VDC 16 A PCB Terminal PD2 | Part# RB8532-16-1M3 | Schaffner