TE Connectivity R10S-E1Y2-J5.0K
Relay, 2 A, 28 VDC, SPDT, 1.187" L X 0.737" W, 500 Ohms, Panel, R10 Series
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para TE Connectivity R10S-E1Y2-J5.0K.
IHS
Datasheet5 páginasHace 1 años
Master Electronics
Electro Sonic
TE Connectivity
element14 APAC
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
Restocked
Modelos CAD
ORIGENeCADmCADARCHIVOS
SnapEDA
Footprint
3DDescargar
La página web del socio se abrirá en una nueva pestaña al descargar sus modelos CAD
Cadena de suministros
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.41.00.20
Introduction Date2008-04-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
LTB Date2025-09-26
LTD Date2026-09-30
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Componentes relacionados
TE Connectivity3-1393766-3
R10 Series 3 A DPDT Socket Mount General Purpose Power Relay
TE Connectivity8-1393769-3
Electromechanical Relay DPDT 3A 12VDC 2.5KOhm Through Hole
Power Relay 12VDC 3A DPDT(24.1x18.67x30.15)mm Socket
Power Relay 12VDC 110Ohm DPDT(27.94x21.59x36)mm Bracket
G2R Power Relay Flux Protection Double-Winding Latching DPDT 4A 12VDC Through Hole Tray
Relay; E-Mech; DPDT; 12VDC Coil; Diode Surge Supp.; Plug-In/Solder Term.; Bracket Mnt
Descripciones
Descripciones de TE Connectivity R10S-E1Y2-J5.0K suministradas por sus distribuidores.
Power Relay 3A DPDT(24.1x18.67x30.2)mm Socket
Electromechanical Relay DPDT 3A 5KOhm Plug-In
ER - Relay; 2 A; 28 VDC; SPDT;
RS APAC
Power/Signal Relay, 2 Form C, DPDT, Momentary, 0.002A (Coil), 10VDC (Coil), 20mW (Coil), 3A (Contact), DC Input, AC/DC Output, Panel Mount
RELAY, DPDT, 120VAC, 28VDC, 2A
RELAY GP DP 3A PLUG IN 12V SLD
Industrial Relays (General Purpose)
Industrial Relays 3 AMP 20MW 4PDT
7-1393769-5, TE CONNECTIVITY/AMP BRAND
SOLDER AND PLUG-IN TERM CERAMIC CASE
R10S-E1Y2-J5.0K=R10 Power Relay Type: Industrial Panel Plug-In Coil Magnetic System: Monostable, DC Coil Power Rating DC: 20 mW Coil Resistance: 5000 Ω Coil Special Features: Sensitive Version Industrial Panel Plug-In Monostable, DC 20 mW 5000 Ω | Power Relay | Part Number: R10S-E1Y2-J5.0K | Internal Number: 7-1393769-5 | TE Connectivity