TE Connectivity PB6B2FM5M1CAL00S500
Standard PB6 Yellow Panel Mount Front Pushbutton Switch 125mA AC 200mA DC 125V -30C~85C
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para TE Connectivity PB6B2FM5M1CAL00S500.
IHS
Datasheet5 páginasHace 1 años
Electro Sonic
Sager Electronics
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
Restocked
Modelos CAD
ORIGENeCADmCADARCHIVOS
SnapEDA
Footprint
3DDescargar
La página web del socio se abrirá en una nueva pestaña al descargar sus modelos CAD
Introduction Date2018-04-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 week ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
Descripciones
Descripciones de TE Connectivity PB6B2FM5M1CAL00S500 suministradas por sus distribuidores.
Pushbutton Switch, SPST, 0.12A, 50VDC, Wire Terminal, Panel Mount
Off-Mom SPST-NO -13.60(Dia) 1000000Cycles 50V 125V 500000Cycles 125mA(AC),200mA(DC)
Switch Push Button OFF-(ON) SPST Round Button Momentary Contact 125VAC 50VDC Wire Leaded Panel Mount Loose
Pb Switch, Spst, 0.4A, 32V, Wire Leaded; Switch Operation:Off-(On); Pushbutton Actuator Style:Flat; Contact Configuration:Spst-No; Product Range:Pb6 Series; Switch Terminals:Wire Leaded; Ip Rating:Ip68; Contact Current Max:400Ma; Rohs Compliant: Yes |Alcoswitch Te Connectivity PB6B2FM5M1CAL00S500
PB OFF/ON FC YLW M1 TERM IP68 500MM L Push Button Switch Product Type: General Purpose Push Button Switch Configuration (Pole-Throw): Single Pole - Single Throw Number of Actuators: Single Actuator Profile: Flush Bushing Style: Threaded General Purpose Push Button Switch Single Pole - Single Throw Flush | Pushbutton Switch | Part Number: PB6B2FM5M1CAL00S500 | Internal Number: 2329384-3 | TE Connectivity | ALCOSWITCH