TE Connectivity LR0204F15K
Through Hole Thin Film Resistor, Lr Series, 15 Kohm, 250 Mw, - 1%, 200 V, Axial Leaded
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para TE Connectivity LR0204F15K.
JRH Electronics
Datasheet4 páginasHace 1 años
TE Connectivity
Master Electronics
Electro Sonic
Farnell
Modelos CAD
ORIGENeCADmCADARCHIVOS
SnapEDA
SímboloFootprint
Descargar
La página web del socio se abrirá en una nueva pestaña al descargar sus modelos CAD
Cadena de suministros
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2003-08-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Componentes relacionados
Stackpole ElectronicsRNF18FTD15K0
Fixed Resistor, Metal Film, 0.125W, 15000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNF14FTD13K7
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 13700ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNF14FTD15K8
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 15800ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNF14FTD15K0
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 15000ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNF14FBD15K0
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 15000ohm, 250V, 1% +/-Tol, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNF14FTD15K4
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 15400ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityLR1F15K
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 15000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityLR1F16K
Through Hole Thin Film Resistor, LR Series, 16 kohm, 600 mW, - 1%, 350 V, Axial Leaded
Yageo GroupMF0207FTE52-16K5
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 16500ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Descripciones
Descripciones de TE Connectivity LR0204F15K suministradas por sus distribuidores.
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 15000Ohm, 200V, 1% +/-Tol, -100, 100Ppm/Cel, Through Hole Mount,
Res Metal Film 15K Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack
Avnet Japan
RES, 15K, 1%, 250MW, AXIAL, METAL FILM; Resistance:15kohm; Product Range:LR Series; Power Rating:250mW; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Case
Special Order: LR0204 1% 15K Resistance Value: 15K Ω Element Type: Thin Film Resistor Type: General Purpose Resistor Passive Component Tolerance: 1 % Package Size Code: 0204 Through-Hole Resistor | 15K Ω Thin Film General Purpose Resistor 1 % | Part Number: LR0204F15K | Internal Number: 1622163-1 | Alias Number: LR0204F15KJIT | TE Connectivity | NEOHM