TE Connectivity KUHP-11AT1-120
Relay, Power; 20 A; 120 VAC; DPDT; 2.461 in. L x 2.382 in. H x 1.393 in. D
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para TE Connectivity KUHP-11AT1-120.
IHS
Datasheet5 páginasHace 1 años
Farnell
Future Electronics
Master Electronics
TE Connectivity
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
-48.69%
Cadena de suministros
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.41.00.50
Introduction Date2003-06-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Componentes relacionados
TE Connectivity6-1393116-2
Power Relay 120VAC 15A DPDT(38.89x35.71x49.99)mm Socket
TE Connectivity8-1608065-4
Power Relay 120VAC 20A DPDT (( 73.66mm 38.74mm 35.56mm)) Flange Mount
RELAY, E-MECH, POWER, DPDT, CUR-RTG 25A, CTRL-V 115AC, VOL-RTG 400AC, FLANGE MNT
TE Connectivity / AMP6-1393116-4
Electromechanical Relay 240VAC 7.2KOhm 15A DPDT(38.89x35.71x55.55)mm PlainCase Industrial Relay
NTE ElectronicsR55-11A20-120F
Relay Dpdt 25A 120vac .250 Inch Quick Connect Terminals Flange Mount
PanasonicJVN1A-18V-F
JVN Series 16 A SPST 18 VDC Through Hole Non-Polarized Compact Power Relay
Descripciones
Descripciones de TE Connectivity KUHP-11AT1-120 suministradas por sus distribuidores.
Electromechanical Relay 120VAC 1.7KOhm 20A DPDT (( 60.5mm 35.38mm 62.51mm)) Flange Power Relay
Electromechanical Relay DPDT 20A 120VAC 1.7KOhm Flange Mount
Power/Signal Relay, 2 Form C, DPDT, Momentary, 2700mW (Coil), 20A (Contact), 28VDC (Contact), AC Input, AC/DC Output, Panel Mount
POWER RELAY, DPDT, 20A, 120VAC, PANEL; Contact Configuration: DPDT; Coil Voltage: 120VAC; Contact Current: 20A; Product Range: KUHP Series; Relay Mounting: Panel; Coil Type: Non Latching; Contact Voltage VAC: 240V; Relay Termin
KUHP-11AT1-120=KU Relay & Contactor Type: General Purpose Power Relay Current Type: AC Coil Magnetic System: Monostable Contact Arrangement: 2 Form C DPDT-CO Contact Current Rating: 20 A General Purpose Power Relay AC Monostable 2 Form C DPDT-CO | Electromechanical Relay | Part Number: KUHP-11AT1-120 | Internal Number: 6-1393114-5 | TE Connectivity | Potter & Brumfield