TE Connectivity KRPA-14DG-12
Electromechanical Relay 12VDC 120Ohm 10A 3PDT (35.71x35.71x50.8)mm Socket General Purpose Relay
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para TE Connectivity KRPA-14DG-12.
IHS
Datasheet5 páginasHace 1 años
Farnell
TE Connectivity
Master Electronics
Newark
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
-10.80%
Modelos CAD
ORIGENeCADmCADARCHIVOS
SnapEDA
Footprint
3DDescargar
La página web del socio se abrirá en una nueva pestaña al descargar sus modelos CAD
Cadena de suministros
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2007-04-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Componentes relacionados
Schneider ElectricA314XCX48P-12D
Power Relay; Series:A314; Relay Type:General Purpose; Coil Voltage VDC Nom:12V; Coil Resistance:120ohm; No. of Poles:3; Contacts:3PDT; Relay Mounting:Plug In; Carry Current:16A; Relay Terminals:11-Pin Octal; Coil Voltage DC Max:12V
TE Connectivity1-1393118-3
Power Relay 12VDC 10A 3PDT(38.89mm 35.7mm 49.99mm) Socket
TE ConnectivityKUP-14D55-12
Power/Signal Relay, 3 Form C, 3Pdt, Momentary, 0.1A (Coil), 12Vdc (Coil), 1200Mw (Coil), 10A
Schneider Electric750XCXM4L-12D
Relay; 16 A; Power Style; DC Operated; 11 Pin Octal; 12 VDC; 120 Ohms@ 25 C
TE Connectivity1393118-9
Power Relay 12VDC 10A 3PDT(38.89x35.7x49.99)mm Socket
TE ConnectivityKUIP-14D15-12
Electromechanical Relay 12VDC 120Ohm 10A 3PDT (38.89x35.71x55.55)mm Plain Case Industrial Relay
Descripciones
Descripciones de TE Connectivity KRPA-14DG-12 suministradas por sus distribuidores.
Power/Signal Relay, 3 Form C, 3PDT, Momentary, 0.1A (Coil), 12VDC (Coil), 1200mW (Coil), 10A (Contact), DC Input, Random, AC Output, Panel Mount
RELAY, 3PDT, 240VAC, 10A; Contact Configuration: 3PDT; Coil Voltage: 12VDC; Contact Current: 10A; Product Range: KRPA Series; Relay Mounting: Socket; Coil Type: Non Latching; Contact Voltage VAC: 240V; Relay 17M0209
KRPA-14DG-12 is a P&B industrial grade plug in relay. KRPA-14DG-12 replaces KRP-14DG-12. Same as Tyco (TE) relay 8-1393104-2. KRPA-14DG-12 is a 12 volt plug in relay. Uses 11 pin octal socket. Relay rated at 10 amps 3 FORM C 3O contact arrangement.
KRPA-14DG-12=KRPA Relay & Contactor Type: General Purpose Power Relay Current Type: DC Coil Magnetic System: Monostable Contact Arrangement: 3 Form C 3PDT-CO Contact Current Rating: 10 A General Purpose Power Relay DC Monostable 3 Form C 3PDT-CO | Electromechanical Relay | Part Number: KRPA-14DG-12 | Internal Number: 8-1393104-2 | TE Connectivity | Potter & Brumfield